Portal www.tvs.pl tworzy pliki cookies m.in. w celu obsługi sklepu internetowego, wyświetlania odpowiednich reklam, zapamiętywania głosów w sondzie oraz zapisywania statystyk. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na umieszczanie tych plików w Twojej przeglądarce. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies się zapisywały, wystarczy zablokować je w przeglądarce: Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Safari.
Zamknij powiadomienie

Poszukiwania wraku samolotu

2008-11-22 18:32, Tomasz Zbyszewski

- Boeing 737 linii Skynet ze 105-cioma osobami na pokładzie wystartował z Pyrzowic dziś rano. Chwilę po starcie pilot zgłosił awarię silnika. Potem kontakt się urwał. Maszyna spadła około dziesięciu kilometrów od lotniska i stanęła w płomieniach - tak w skrócie wyglądał scenariusz dzisiejszych ćwiczeń ratowniczych. Wzięło w nich udział kilkaset osób - od strażaków, policjantów i ratowników medycznych po prokuratorów i rzeczników prasowych. Były to największe w regionie od kilku lat ćwiczenia na taką skalę.

- Takie ćwiczenia są potrzebne, aby sprawdzić, jak wszystkie służby reagowania kryzysowego działają, począwszy od straży pożarnej, przez policję, pogotowie ratunkowe i wszystkie służby odpowiedzialne za sytuacje kryzysowe - mówi wojewoda śląski, Zygmunt Łukaszczyk.

Grzegorz Kamienowski ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego wyjaśnia, że taką symulację, uwzględniającą współdziałanie wszystkich służb, są przeprowadzane raz w roku.

dodaj komentarz
Autor:
Treść komentarza:
Przepisz kod obrazka:
0 komentarzy
Ten artykuł nie zawiera jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy!