Portal www.tvs.pl tworzy pliki cookies m.in. w celu obsługi sklepu internetowego, wyświetlania odpowiednich reklam, zapamiętywania głosów w sondzie oraz zapisywania statystyk. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na umieszczanie tych plików w Twojej przeglądarce. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies się zapisywały, wystarczy zablokować je w przeglądarce: Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Safari.
Zamknij powiadomienie

Nakłaniali do prostytucji

2008-10-10 12:02, PAP

Zabrzańska policja zatrzymała 25-letnią prostytutkę i jej 26-letniego znajomego pod zarzutem nakłaniania do prostytucji osób nieletnich. Dwie dziewczynki w wieku 14 i 15 lat – zmuszone do prostytucji próbowały odebrać sobie życie.

- Obie zatrzymane osoby zostały już aresztowane pod zarzutem nakłaniania do prostytucji, za co może grozić kara od roku do 10 lat więzienia. Być może 26-latkowi postawiony zostanie również zarzut doprowadzenia jednej z dziewczynek do poddania się innej czynności seksualnej – poinformował rzecznik zabrzańskiej policji Marek Wypych.

Jak wyjaśnił, policjanci dowiedzieli się o sprawie po próbie samobójczej dwóch nastolatek, które w ub. sobotę trafiły do Śląskiego Centrum Pediatrii w Zabrzu z objawami przedawkowania leków i alkoholu. Choć kontakt z dziewczynkami był utrudniony, z ich relacji wynikało, że podłożem próby mogło być doświadczenie z prostytucją.

Prowadzący sprawę odkryli, że obie dziewczynki od dawna utrzymywały kontakt z 25-letnią Agnieszką Ł. - zajmującą się m.in. prostytucją w Niemczech. Nastolatki podczas wizyt w mieszkaniu kobiety w zabrzańskiej dzielnicy Biskupice miały poznać jej relacje oraz być przez nią zachęcane do spotkań z mężczyznami.

- Gdy taka perspektywa wydała im się atrakcyjna, 25-latka skontaktowała je z Robertem P. z Mysłowic, który w ub. piątek przyjechał do Biskupic. 26-latek zabrał dziewczynki w ustronne miejsce, gdzie jedna z nich w ostatniej chwili wycofała się. Druga jednak zgodziła się na tzw. inną czynność seksualną, za co otrzymała 50 zł – powiedział Wypych.

Obciążenie psychiczne związane z tym zdarzeniem poskutkowało próbą samobójczą nastolatek. Policja wykryła również, że podczas pobytu dziewczynek w szpitalu, Agnieszka Ł. skontaktowała się z nimi, próbując nakłaniać, by nie mówiły nikomu o zdarzeniu. 25- latka odpowie również w tej sytuacji za próbę wpłynięcia na przebieg postępowania.

dodaj komentarz
Autor:
Treść komentarza:
Przepisz kod obrazka:
0 komentarzy
Ten artykuł nie zawiera jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy!