Portal www.tvs.pl tworzy pliki cookies m.in. w celu obsługi sklepu internetowego, wyświetlania odpowiednich reklam, zapamiętywania głosów w sondzie oraz zapisywania statystyk. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na umieszczanie tych plików w Twojej przeglądarce. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies się zapisywały, wystarczy zablokować je w przeglądarce: Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Safari.
Zamknij powiadomienie

Piast Gliwice - Górnik Zabrze 30 listopada. Na mecz w Gliwicach wejdzie nawet 1300 kibiców Górnika!

2013-11-20 09:02, TVS/Wojciech Żegolewski

Nawet 1300 kibiców Górnika Zabrze będzie mogło obejrzeć na żywo mecz Piast Gliwice - Górnik Zabrze. Derby Śląska 30 listopada na stadionie przy Okrzei mogą odbyć się z udziałem kibiców z Zabrza. Policja zgodziła się na to, aby z trybun Górnika dopingowało nawet ponad 1300 kibiców z Zabrza. Zgodę na taką ilość przyjezdnych musi wydać teraz prezydent Gliwic.

Wcześniej na ten temat pisaliśmy:

30 listopada kolejne, piłkarskie derby Śląska. Tym razem w Gliwicach. Piast podejmować będzie Górnika Zabrze. Tym razem na trybunach stadionu przy Okrzei zasiądą także kibice Górnika Zabrze.

Już 30 listopada Piast Gliwice na stadionie przy ulicy Okrzei podejmować będzie Górnika Zabrze. Dla fanów obu drużyn pojedynek ten ma wymiar szczególny. Po raz pierwszy w ekstraklasie drużyna z Zabrza będzie wspierana przez swoich sympatyków. Jak donosi serwis piast.gliwice.pl, policja wyraziła zgodę na wpuszczenie kibiców gości. Klub przygotowuje już bilety, ale oficjalnej zgody na wpuszczenie kibiców Górnika Zabrze na stadion Piasta jeszcze nie ma. - Jutro odbędzie się specjalne spotkanie przedstawicieli klubu z policją w sprawie zgody, na udział kibiców Górnika Zabrze w meczu z Piastem 30 listopada - mówi portalowi www.tvs.pl Mateusz Małek, rzecznik prasowy Piasta Gliwice. -Po spotkaniu dokumenty w tej sprawie trafią do Urzędu Miasta. Dopiero wtedy będzie można mówić o oficjalnej zgodzie na rozegranie meczu z udziałem kibiców Górnika - dodaje Małek. Jednak jak dowiedzieliśmy się w gliwickiej policji - zgoda z ich strony na rozegranie meczu przy udziale kibiców Górnika już jest! -Tak, wydano już zgodę i mecz Piast Gliwice - Górnik Zabrze będą mogli obejrzeć także kibice zabrzańskiej drużyny - mówi nam rzecznik gliwickiej policji, Marek Słomski.

Do tej pory zabrzanie dwukrotnie w ekstraklasie gościli na obiekcie przy ul Okrzei. Za pierwszym razem jednak podeszli tylko pod ogrodzenie. Za drugim, czyli w poprzednim sezonie na wpuszczenie fanów nie wyraziła  zgody władza. Ilu kibiców Górnika Zabrze wejdzie na gliwicki stadion? Klub ma obowiązek przekazać 5% puli biletów dla kibiców przyjezdnych. Ale wiele wskazuje na to, że zainteresowanie derbowym pojedynkiem z Piastem będzie tak duże, że gliwicki klub przekaże większą ilość biletów dla kibiców Górnika Zabrze.

Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, Stowarzyszenie Kibiców Górnika Zabrze wnioskuje, aby do Gliwic na mecz z Piastem wybrało się nawet 1300 kibiców. Jest to jednak mało prawdopodobne. Gliwicki klub prowadzi na razie rozmowy z zabrzańską stroną - najprawdopodobniej zaproponuje kibicom Górnika ok. 800 biletów na mecz 30 listopada.

Szczegóły poznamy już wkrótce.

dodaj komentarz
Autor:
Treść komentarza:
Przepisz kod obrazka:
7 komentarzy
~hahaha (195.82.166.*)  |  2013-11-30, 20:52
odpowiedz  |  ocena: 0
Zgłoś do moderacji
Oceń na minus
Oceń na plus
no super komentarze - wy i te wasze kibicowanie to smiech powinni wam liczyc za wejscie na te zenady tyle ile społeczenstwo płaci za malowanie scian po bazgrołach oraz za ochrone policji, strazy miejskiej itd. a pzpn to kpina nawet nie umi zrobic porzadku z pseudo kibicami, jak nie umi to niech nie wpuszcza na mecze nie ma rozrób a z czego klub sie utrzyma to juz jego problem jak jego kibice nie umieja kibicowac w spokoju, to chyba nie szanuja swojego klubu nawet:)
~hahaha (195.82.166.*)  |  2013-11-30, 20:50
odpowiedz  |  ocena: 0
Zgłoś do moderacji
Oceń na minus
Oceń na plus
wy i te wasze kibicowanie to smiech powinni wam liczyc za wejscie na te zenady tyle ile społeczenstwo płaci za malowanie scian po bazgrołach, ochrona policji itd. a pzpn to kpina nawet nie umi zrobic porzadku z pseudo kibicami, jak nie umi to niech nie wpuszcza na mecze nie ma rozrub a z czego klub sie utrzyma to juz jego problem jak jego kibice nie umia kibicowac w spokoju:)
~ale ale (195.82.161.*)  |  2013-11-20, 15:42
odpowiedz  |  ocena: +2
Zgłoś do moderacji
Oceń na minus
Oceń na plus
no to stadion bedzie do remontu po tym meczu
~szpak (91.193.208.*)  |  2013-11-20, 14:07
odpowiedz  |  ocena: -1
Zgłoś do moderacji
Oceń na minus
Oceń na plus
glupi jestes jak kazdy zabol
~Zabol (91.192.*)  |  2013-11-17, 20:43
odpowiedz  |  ocena: +3
Zgłoś do moderacji
Oceń na minus
Oceń na plus
Niech nam dadzą cały stadion to se zapełnimy i się będziemy bawić
~ŁOWCA (89.25.225.*)  |  2013-11-16, 11:05
odpowiedz  |  ocena: 0
Zgłoś do moderacji
Oceń na minus
Oceń na plus
Może wszystkie grzędy zostaną zapełnione :)
~Marek (83.10.6.*)  |  2013-11-15, 17:06
odpowiedz  |  ocena: 0
Zgłoś do moderacji
Oceń na minus
Oceń na plus
Patrzcie i uczcie sie kurczaki jak wygląda kibicowanie!