Portal www.tvs.pl tworzy pliki cookies m.in. w celu obsługi sklepu internetowego, wyświetlania odpowiednich reklam, zapamiętywania głosów w sondzie oraz zapisywania statystyk. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na umieszczanie tych plików w Twojej przeglądarce. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies się zapisywały, wystarczy zablokować je w przeglądarce: Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Safari.
Zamknij powiadomienie

Centrum Handlowe Załęże już gotowe! Otwarcie już 28 września [ZOBACZ ZDJĘCIA]

2013-09-26 21:18, TVS/Wojciech Marczyk

W Katowicach powstało kolejne centrum handlowe. Na katowickim Załężu dobiegają końca prace przed sobotnim otwarciem Centrum Handlowego Załęże. Centrum handlowe powstanie obok tak zwanego "szaberplacu". Czy nowa galeria handlowa sprawi że na starym targowisku już nikt nie będzie robił zakupów,  sprawdzał Wojciech Marczyk.

Wejście w nową rzeczywistość handlową na Załężu nie dla wszystkich może być łatwe. -Poszkodowani możemy być z tego powodu, że to jest bardziej "exclusive" i ludzie tam będą bardziej chodzić, ale na pewno będzie drożej z tego powodu, że czynsze są dość wysokie - mówi pan Henryk, który handluje odzieżą na katowickim Załężu. Sprzedawcy z targowiska na katowickim Załężu mówią, że już stracili klientów przez galerie handlowe. Kolejna i to w bliskim sąsiedztwie - czyli Centrum Handlowe Załęże - może spowodować zamknięcie kolejnych boksów. -Ci ludzie się rozeszli po tych centrach handlowych. Za dużo tego powstało po prostu, za dużo... - ocenia pan Marian, który handluje butami na katowickim Załężu. Niektórzy jednak zamiast z centrami walczyć, postanowili się do nich przyłączyć. Bo zakupy na tradycyjnym targu dla klientów bywają uciążliwe, choćby z powodu pogody.
 
-Tam się "skuli" i te sukienki tak nie pasują i przynosi z powrotem i mówi -to za duże, to za małe, bo nie zmierzy dokładnie - mówi pani Zofia, która pracuje na stoisku przeniesionym do hali targowej. Centrum Handlowe Załęże rzeczywiście może przejąć klientów starego targowiska, bo pierwsi przychodzą je oglądać jeszcze przed oficjalnym otwarciem. -Lepiej teraz tutaj, bo pod chmurką było zimno. Ciasne było tam przejście - ocenia jedna z klientek, która na zakupy przyszła jeszcze przed oficjalnym otwarciem Centrum Handlowego Załęże, planowanego na sobotę 28 września. Oprócz korytarzy, tu poszerzony ma być też asortyment. Jednak najważniejsze jest miejsce. To właśnie ono od wielu lat w świadomości mieszkańców Śląska, kojarzy się z zakupami.

-Nie zmieniliśmy nazwy centrum handlowego. Zmieniliśmy jedynie formułę handlu, wprowadzając to miejsce w XXI wiek. Natomiast dalej zapewniamy naszym klientom, dostęp do szerokiej gamy produktów w atrakcyjnych cenach - mówi Karolina Nowak z CH Załęże. To klienci będą mogli już w sobotę 28 września sprawdzić osobiście. Z kolei handlarze z sąsiedztwa szybko sprawdzą jak groźna jest nowa konkurencja. Chociaż jej przedstawiciele twierdzą, że są raczej uzupełnieniem handlowej oferty tej części miasta. -Będziemy się tak naprawdę starali żyć w symbiozie. Wydaje mi się, że to będzie atut, bo różni klienci będą mogli odnaleźć się na różnych płaszczyznach. I myślę że nie boimy się tutaj żadnej konkurencji - mówi Tomasz Sekuła z CH Załęże. Na pewno nie boją się jej klienci, którzy oprócz ceny będą się teraz kierować, albo sentymentem do starego "szaberplacu", albo większym komfortem robienia zakupów.

dodaj komentarz
Autor:
Treść komentarza:
Przepisz kod obrazka:
8 komentarzy
~h (83.29.112.*)  |  2013-09-27, 19:04
odpowiedz  |  ocena: -1
Zgłoś do moderacji
Oceń na minus
Oceń na plus
do Bar az zal mi cie słuchać twoje myślenie to jest 0 a co ty łosiu myślisz ,że nie szukałem nie było ofert oferty pojawily sie na necie jak była otwarta galeria jak nie wiesz to milcz
~ale o co chodzi (89.72.168*)  |  2013-09-27, 10:44
odpowiedz  |  ocena: +1
Zgłoś do moderacji
Oceń na minus
Oceń na plus
centrum handlowe = praca dla ludzi,byc moze nie za 3 tys ale wydaje mi sie,ze nawet 1200zl miec a nie miec to roznica
~BAR (89.78.165.*)  |  odpowiedział 2013-09-27, 18:38
ocena: -3
Zgłoś do moderacji
Oceń na minus
Oceń na plus
(do h) Drogi ,,h'' z Twoim tępym mysleniem i tak Cię nigdzie nie przyjmą bo o robocie w nowym centrum handowym to trzeba bylo myslec kilka miesiecy temu i przeszukiwac internet z ogloszeniami o prace. Co Ty myslales (as) ze otworza centrum handlowe i sklepy beda puste bez obslugi i wtedy wpadna na genialny pomysl by wywiesic karteczke na witrynie ,,praca'' ????? No ludzie ogarnijcie sie
~h (83.26.196.*)  |  odpowiedział 2013-09-27, 15:02
ocena: -2
Zgłoś do moderacji
Oceń na minus
Oceń na plus
Do :~ale o co chodzi ty nie rozumiesz sęsu czy choc raz ubiegałeś /ubiegałaś się o pracy np w tej nowej galerii w katosach?pewnei nie a ja owszem tak i co i lipa wniosek prosty zanim powstanie dana galeria stanowiska sa juz dawno obsadzone i wiem to wiedz sie nie mędrkuj a co w dzisiejszych czasch za 1200 zl opłacisz sie za to pomyśl to druga sprawa a 3 tysiaki i duzo duzo wiecej kapuchy to mo rząd i koniec temu
~mari77 (46.148.0.*)  |  2013-09-27, 07:05
odpowiedz  |  ocena: -2
Zgłoś do moderacji
Oceń na minus
Oceń na plus
potwierdzam
~h (83.30.163.*)  |  2013-09-26, 21:10
odpowiedz  |  ocena: -3
Zgłoś do moderacji
Oceń na minus
Oceń na plus
Czy wy macie zanik mózgu kużwa ludzie nie maja roboty a wy ino centra handlowe kolejne otwieracie po co to ? co tam takie ropuchy bogate pójdą jak ta na filmie?lepiej byscie dali ludziom mozliwosc na prace a nie takie kolejne byle co zenada
~rcl (31.175.101*)  |  odpowiedział 2013-09-28, 20:35
ocena: -1
Zgłoś do moderacji
Oceń na minus
Oceń na plus
"byle co", "sęsu" i "1200 to nic". Powiedz kto ma ci DAĆ pracę i za ile by ci się CHCIAŁO? Co by to miało być? Jakie masz przygotowanie, doświadczenie ... bo chęci nawet za 3k nie widzę. Swego czasu wybraliśmy (w twoim wypadku rodzice wybrali) gospodarkę rynkową - wiem "to nie tak miało być". Pamiętaj, miejsca gdzie "bogate ropuchy" wydadzą pieniądze paradoksalnie dla ciebie korzyść. Ja (gdybym mógł przyjąć współpracownika) bym cię z takim podejściem do pracy nie przyjął. "Ogarnij się" to rada bardzo na miejscu.
~BAR (89.78.165.*)  |  odpowiedział 2013-09-27, 18:23
ocena: -1
Zgłoś do moderacji
Oceń na minus
Oceń na plus
Ogarnij sie