Portal www.tvs.pl tworzy pliki cookies m.in. w celu obsługi sklepu internetowego, wyświetlania odpowiednich reklam, zapamiętywania głosów w sondzie oraz zapisywania statystyk. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na umieszczanie tych plików w Twojej przeglądarce. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies się zapisywały, wystarczy zablokować je w przeglądarce: Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Safari.
Zamknij powiadomienie

Klub Rotary świętuje swoje 80-lecie

2013-01-19 10:47, TVS

Bal Dobroczynny w Katowicach będzie jednocześnie początkiem obchodów 80-lecie powstania Klubu Rotary.

Klub Rotary Miasta Katowice jest organizatorem 19 stycznia w Katowicach XIV Dobroczynnego Balu, którego patronem został prezydent Katowic Piotr Uszok. Tegoroczny Bal będzie jednocześnie początkiem obchodów 80-lecie powstania Klubu Rotary w Katowicach (1933- 2013). Środki pieniężne jak i materialne pozyskane w wyniku naszych działań  są przeznaczane corocznie na inny cel, związany z równymi szansami młodzieży dotkniętej chorobą, bądź wymagających sponsoringu. W tym roku celem jest wsparcie działań mających na celu pomoc młodzieży uzdolnionej muzycznie.

Rotary International powołane w 1905 jest organizacją zrzeszającą przedstawicieli świata biznesu i innych zawodów na całym świecie, którzy za ważną uważają działalność w zakresie niesienia pomocy humanitarnej, promowania wysokich standardów etycznych we wszystkich zawodach, przyczyniania się do budowania pokoju na świecie - lepszego zrozumienia narodów. Rotary zrzesza 1,2 mln mężczyzn i kobiet, należących do blisko 27 tysięcy klubów Rotary w 149 krajach i 39 regionach geograficznych. Zbliża do siebie ludzi wszystkich ras, wyznań religijnych i poglądów politycznych w przyjaznej atmosferze współdziałania. Rotary jest organizacją niosącą pomoc innych zarówno poprzez działania globalne czy też organizację stypendiów i pomocy w kształceniu młodzieży, w tym wymiany międzynarodowej. Dystrykt zrzeszający kluby polskie obejmuje swoim zasięgiem również Ukrainę i Białoruś.

Bal zaczyna się dziś o 20 w hotelu Monopol.

Więcej informacji o klubie i jego historii znajdziecie na stronie www.rotary.katowice.pl

dodaj komentarz
Autor:
Treść komentarza:
Przepisz kod obrazka:
0 komentarzy
Ten artykuł nie zawiera jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy!