Portal www.tvs.pl tworzy pliki cookies m.in. w celu obsługi sklepu internetowego, wyświetlania odpowiednich reklam, zapamiętywania głosów w sondzie oraz zapisywania statystyk. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na umieszczanie tych plików w Twojej przeglądarce. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies się zapisywały, wystarczy zablokować je w przeglądarce: Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Safari.
Zamknij powiadomienie

Liga Światowa 2013 w Katowicach: Polska - USA w Spodku [Bilety]

2013-06-22 09:52, TVS/Adrian Leks

Tym razem w Katowicach - w związku ze zmianami - nasza reprezentacja rozegra tylko jeden mecz. Poznaliśmy już ceny biletów na spotkanie Polska - USA w Spodku. Po raz pierwszy w historii Polska przystępuje do rozgrywek Ligi Światowej, jako obrońca tytułu.

Aktualizacja: Polacy rozpoczęli rywalizację w Lidze Światowej 2013 od trzech porażek z rzędu - dwóch z Brazylią i jednej z Francją. Na razie zajmują ostatnie miejsce w grupie. Mimo to katowicki Spodek 5 lipca podczas meczu z USA na pewno wypełni się do ostatniego miejsca. Wcześniej podopieczni Andrei Anastasiego zmierzą się jeszcze raz z Francją oraz dwukrotnie z Argentyną.

7.04.2013: Ruszyła już sprzedaż biletów na mecz Ligi Światowej Polska - USA, który odbędzie się 5 lipca w katowickim Spodku. Ceny biletów wynoszą: 150 zł, 120 zł, 100 zł i 50 zł. Na tej grafice możecie zobaczyć, jak wygląda plan miejsc w Spodku.

19.01.2013: Podopieczni Andrei Anastasiego zmierzą się z Brazylią, USA, Bułgarią, Argentyną oraz Francją. Z Amerykanami zmierzymy się 5 lipca w katowickim Spodku. Pozostałe domowe spotkania zostaną rozegrane w Warszawie, Łodzi, Bydgoszczy, Gdańsku i Wrocławiu.

- Rywalizacja w grupach odbędzie się w nowej formule. Celem reformy rozgrywek było uatrakcyjnienie rozgrywek i jak sądzę tak się stanie. Praktycznie każdy mecz w fazie interkontynentalnej będzie o coś. Teraz w dwóch grupach są bardzo mocne drużyny. Wszystkie mają swoje sportowe ambicje. Rywalizacja między nimi powinna stać się ciekawa. W trzeciej znalazły się zespoły dobijające się do światowej czołówki - wyjaśnił Włodzimierz Sadalski z PZPS.

Program meczów reprezentacji Polski w Lidze Światowej 2013:

7 czerwca – Warszawa Polska - Brazylia
9 czerwca – Łódź Polska-Brazylia

28 czerwca – Bydgoszcz Polska -Argentyna
30 czerwca  - Gdańsk Polska -Argentyna

5 lipca – Katowice Polska -USA
7 lipca – Wrocław Polska-USA

Z dwoma pozostałymi rywalami, czyli Bułgarią i Francją, biało-czerwoni zmierzą się na wyjeździe.

Podział na grupy Ligi Światowej 2013:
grupa A: Brazylia, Polska, USA, Bułgaria, Argentyna, Francja
grupa B: Rosja, Włochy, Kuba, Serbia, Niemcy, Iran
grupa C: Japonia, Kanada, Egipt , Korea Południowa, Finlandia, Holandia

W rozgrywkach wystąpi 18 zespołów podzielonych na trzy grupy. Do turnieju finałowego z udziałem ośmiu drużyn awansują po trzy najlepsze zespoły z grup A i B oraz zwycięzca grupy C. Stawkę uzupełni gospodarz turnieju, który rozegrany zostanie 16-21 lipca 2013.

dodaj komentarz
Autor:
Treść komentarza:
Przepisz kod obrazka:
1 komentarz
~Mieczysław (82.160.6.*)  |  2013-07-07, 18:44
odpowiedz  |  ocena: 0
Zgłoś do moderacji
Oceń na minus
Oceń na plus
TRANSMISJA DRUGIEGO MECZU POLSKA - USA WE WROCŁAWIU http://www.streamsport.org/volleyball-poland-usa/