Portal www.tvs.pl tworzy pliki cookies m.in. w celu obsługi sklepu internetowego, wyświetlania odpowiednich reklam, zapamiętywania głosów w sondzie oraz zapisywania statystyk. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na umieszczanie tych plików w Twojej przeglądarce. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies się zapisywały, wystarczy zablokować je w przeglądarce: Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Safari.
Zamknij powiadomienie

Krew na skoczni! Poważny wypadek młodego skoczka w Szczyrku! [Wideo i Zdjęcia]

2012-12-29 11:04, TVS/Wojciech Żegolewski

Groźny wypadek na skoczni narciarskiej w Szczyrku. Podczas piątkowego konkursu Lotos Cup tuż po lądowaniu upadł Artur Wacławiak. 13-letni zawodnik doznał bardzo ciężkich obrażeń i trafił do szpitala. Ze skoczni transportował go tam helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jego stan lekarze określają jako ciężki, ale stabilny.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z AKCJI RATUNKOWEJ!

W piątek na skoczni Skalite w Szczyrku odbywały się zawody zaliczane do cyklu Lotos Cup - czyli zmagania młodych adeptów skoków narciarskich. Skok Artura Wacławiaka na skoczni HS-77, reprezentującego klub UKS Sołtysiane Stare Bystre - podobnie jak jego kolegów - miał miejsce w trudnych warunkach. Zawodom towarzyszyły opady śniegu naprzemiennie z deszczem oraz silny wiatr.

Wacławiak po wybiciu się z progu nie zdołał poprawnie wylądować. Jego upadek nie tylko groźnie wyglądał - ale i bardzo groźnie się skończył. Według nieoficjalnych informacji młody skoczek ma otwarte złamanie ręki, poranioną twarz, zawodnik natychmiast został przeniesiony do karetki, a następnie przetransportowany do szpitala w Katowicach-Ligocie helikopterem. Z nieoficjalnych informacji wynika, że chłopak jest w śpiączce.

Skoczek trafił do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. Jego stan lekarze określają jako ciężki, ale stabilny

dodaj komentarz
Autor:
Treść komentarza:
Przepisz kod obrazka:
2 komentarze
~tadzik (89.70.108.*)  |  2012-12-29, 14:14
odpowiedz  |  ocena: +2
Zgłoś do moderacji
Oceń na minus
Oceń na plus
Mam nadzieję,że wyjdzie z tego.Niech Bóg mu pomoże.
~AndMan (87.239.170.*)  |  2012-12-29, 14:11
odpowiedz  |  ocena: +1
Zgłoś do moderacji
Oceń na minus
Oceń na plus
Powrotu do zdrowia