Portal www.tvs.pl tworzy pliki cookies m.in. w celu obsługi sklepu internetowego, wyświetlania odpowiednich reklam, zapamiętywania głosów w sondzie oraz zapisywania statystyk. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na umieszczanie tych plików w Twojej przeglądarce. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies się zapisywały, wystarczy zablokować je w przeglądarce: Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Safari.
Zamknij powiadomienie

Konferencja naukowa „Zanim przegrasz siebie”

2012-11-02 07:21, TVS/Wojciech Żegolewski

Fundacja „Dom Nadziei” zaprasza serdecznie na IV Konferencję naukową, zatytułowaną „Zanim przegrasz siebie”. Jest to przedsięwzięcie skierowane do osób, które pracują z dziećmi i młodzieżą, a szczególnie do pedagogów, psychologów, kuratorów, wychowawców oraz terapeutów uzależnień. Konferencja odbędzie się 28 listopada 2012 r.   w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Bytomiu, przy ulicy Parkowej 2.

Konferencja organizowana jest corocznie i wpisuje się cykl , podejmowanych przez Fundację, działań z zakresu profilaktyki uzależnień. Motywem tegorocznej konferencji jest hazard oraz inne uzależnienia behawioralne młodzieży. Prelegentami będą specjaliści ze znanych ośrodków terapeutycznych, takich jak Krakowskie Centrum Terapii Uzależnień oraz Zakład Resocjalizacji WSPR Pedagogium.
Program konferencji:

09.00 – Rejestracja uczestników
10.00 – Otwarcie Konferencji
10.10 - Agnieszka Duda-Kubik. Psycholog, specjalista psychoterapii uzależnień. Krakowskie
            Centrum Terapii Uzależnień. "Młodzież gra - bezpiecznie, ryzykownie, nałogowo.
            Jak rozpoznać problem i interweniować?"
11.00 - Krzysztof Wojcieszek. Zakład Resocjalizacji WSPR Pedagogium. "Nasze dzieci
            w dżungli życia - jak im pomóc przetrwać?"
11.45 – Przerwa, poczęstunek
12.15 - Dariusz Pietrek. "Czy problem sekt jest nadal aktualny? Jak jesteśmy werbowani.
13.00 – Zakończenie Konferencji

Fundacja „Dom Nadziei” od wielu lat zajmuje się aktywnym rozwiązywaniem problemu społecznego, jaki stanowią uzależnienia. Na co dzień poświęca się pracy z młodzieżą, prowadząc jedyny na Górnym Śląsku, stacjonarny ośrodek dla dzieci i młodzieży, borykającej się z uzależnieniami.  Fundacja, nie tylko pomaga wrócić młodzieży do zdrowego życia, wolnego od nałogów, podejmuje również, szeroko zakrojone działania profilaktyczne i edukacyjne. Prowadzi szereg specjalistycznych szkoleń z zakresu problematyki uzależnień i przeciwdziałaniu zjawiska wśród młodzieży. Działalność Fundacji została doceniona, poprzez wielkie wyróżnienie, jakim jest przyznana przez Kapitułę Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" nominacja do Nagrody TOTUS za 2012 rok w kategorii "Promocja człowieka, praca charytatywna i edukacyjno-wychowawcza".  
 
Dofinansowano z budżetu Województwa Śląskiego.

dodaj komentarz
Autor:
Treść komentarza:
Przepisz kod obrazka:
0 komentarzy
Ten artykuł nie zawiera jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy!