Portal www.tvs.pl tworzy pliki cookies m.in. w celu obsługi sklepu internetowego, wyświetlania odpowiednich reklam, zapamiętywania głosów w sondzie oraz zapisywania statystyk. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na umieszczanie tych plików w Twojej przeglądarce. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies się zapisywały, wystarczy zablokować je w przeglądarce: Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Safari.
Zamknij powiadomienie

W KWK Murcki Staszic zginął górnik, drugi jest ranny. Bilans nocnego wypadku

2012-09-04 07:11, TVS/Wojciech Żegolewski

Jeden górnik zginął, drugi został ranny. To tragiczny bilans wypadku, do jakiego doszło w nocy w kopalni Murcki-Staszic w Katowicach.

Do wypadku doszło na głębokości 760 metrów. Podczas przebudowy wyrobiska, na pracujących w chodniku górników spadła tak zwana łata - czyli cienka warstwa węgla, przysypując dwóch pracujących. Koledzy z 5-osobowej brygady natychmiast rozpoczęli odkopywanie kolegi. Niestety - okazało się, że dla jednego z górników było juz za późno na ratunek. Drugi górnik odniósł tylko lekkie obrażenia. Górnik, który zginął miał 43 lata. Okoliczności wypadku wyjaśni specjalna komisja powołana przez Okręgowy Urząd Górniczy w Katowicach.

dodaj komentarz
Autor:
Treść komentarza:
Przepisz kod obrazka:
1 komentarz
~emerytowany kolega Wieska (195.225.247*)  |  2012-09-04, 19:50
odpowiedz  |  ocena: -1
Zgłoś do moderacji
Oceń na minus
Oceń na plus
Jestem emerytem-pracowalem w tym oddziele PPD w ktorym zginol Wiesiek tak mial na imie,pracowalem caly czas na przebudowach i wiem ze jest to praca bardzo niebezpieczna i ciezka ktora wymaga dozego doswiadczenia.SP.Wiesiek przecierz byl maszynista lokomotyw i dysponentem co on tam robil na tej przebudowie moge sie tylko domyslac mysle ze WUG do tego dojdzie.Spoczywaj w spokoju kolego bedziemy cie pamietac !!!A ty Zbyszek wracaj szybko do zdrowia !!!