Portal www.tvs.pl tworzy pliki cookies m.in. w celu obsługi sklepu internetowego, wyświetlania odpowiednich reklam, zapamiętywania głosów w sondzie oraz zapisywania statystyk. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na umieszczanie tych plików w Twojej przeglądarce. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies się zapisywały, wystarczy zablokować je w przeglądarce: Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Safari.
Zamknij powiadomienie

Napad na Żabkę w Żorach; policja poszukuje sprawcy

2011-03-03 17:50, TVS, KMP Żory

Miał nóż. W sklepie była tylko kasjerka. Ukradł ponad trzy tysiące złotych. Żorska policja poszukuje mężczyzny, który napadł na jeden z tamtejszych sklepów sieci Żabka. To kolejny taki atak w regionie, coraz częściej zaczynają specjalizować się w nich zorganizowane grupy przestępcze. Ich łupem padają pieniądze, alkohol i papierosy. Niestety sami rzadko wpadają w ręce policji, bo monitoring na niewiele się przydaje, gdy bandyci są zamaskowani.

19 stycznia 2011 roku tuż przed godziną 22.00 do sklepu przy ulicy Osińskiej wszedł zamaskowany mężczyzna. Grożąc sprzedawczyni nożem, który przystawił jej do twarzy zmusił ją do wydania pieniędzy w kwocie 3300 złotych, a także ukradł jej telefon komórkowy oraz portfel z dokumentami.

Był to mężczyzna w nieustalonym wieku, według relacji zgłaszającej - młody, wzrostu około 175 cm, ubrany w czarną bluzę z kapturem z dwoma białymi pasami oraz spodnie w kolorze czarnym z takimi samymi pasami. Na dłoniach miał rękawiczki w kolorze czarnym, na głowie kaptur i czarną czapkę zakrywającą całą twarz bez otworów na oczy. Sprawca posługiwał się nożem z drewnianą rękojeścią. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera.

Wszystkie osoby, które na załączonym nagraniu rozpoznają mężczyznę, bądź posiadają jakiekolwiek informacje na temat zdarzenia proszone są o osobisty lub telefoniczny kontakt z żorską jednostka policji. Numery telefonów: 0 (32) 47 88 200, 0 (32) 47 88 281 lub 112.

Nie wiadomo czy mężczyzna działał w pojedynkę. Policja nie wyklucza, że napad przygotować mogło kilka osób. Tak było w przypadku podobnych nocnych napadów między innymi w Zabrzu. W czasie napadu ekspedientce udało się jednak wezwać pomoc.

dodaj komentarz
Autor:
Treść komentarza:
Przepisz kod obrazka:
3 komentarze
~tolek (89.78.79.*)  |  2012-02-11, 14:39
odpowiedz  |  ocena: 0
Zgłoś do moderacji
Oceń na minus
Oceń na plus
Jak na zorskich policjantow zadanie zbyt trudne.Po co patrolowac teren,lepiej siedziec i lapac niewinnych obywateli.Kasa ta sama.umiejetnosci zadne.
~SW (81.210.27*)  |  2011-03-04, 08:38
odpowiedz  |  ocena: 0
Zgłoś do moderacji
Oceń na minus
Oceń na plus
W końcu pojawiły się kadry z filmów przy wiadomościach. Tak jest dużo lepiej. Dziękuję.
~emeryt. (77.191.225.*)  |  2011-03-03, 18:36
odpowiedz  |  ocena: 0
Zgłoś do moderacji
Oceń na minus
Oceń na plus
a dlaczego nie zamontowac kamere w samej kasie, jak zlodzieje w bankomatach tylko takie oczko co widac bandziora z twarzy i z bliska jak wyciaga kasse,zlodzieje bankomatow na to wpadli,pomatowane z gory to wiadomo ze nie rozpoznac jeszcze kaptur,ale widocznie jest tak lepiej dla dobr osobistch prywatnosci zlodzieji,obsluge widac jak na dloni,czyli zlodziej,bandzior ma wieksze prawa jak personel.