Portal www.tvs.pl tworzy pliki cookies m.in. w celu obsługi sklepu internetowego, wyświetlania odpowiednich reklam, zapamiętywania głosów w sondzie oraz zapisywania statystyk. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na umieszczanie tych plików w Twojej przeglądarce. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies się zapisywały, wystarczy zablokować je w przeglądarce: Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Safari.
Zamknij powiadomienie

Dni Świętochłowic - impreza nie masowa

2008-06-14 19:53, Przemysław Białkowski

Na te dni czekali lata. Poświętują i to hucznie, ale czy bezpiecznie? Dni Świętochłowic wprowadziły w mieście wybuchową atmosferę, w przenośni i dosłownie. Na koniec imprezy organizatorzy zaplanowali pokaz sztucznych ognii. Ich zapałów nie ochładza nawet zakaz, który sami wydali. I chociaż spragnionych zabawy Świętochłowiczan jest masa, impreza masową nie jest - jak tłumaczą urzędnicy, ze względów formalnych.

Marcin Tysz, mieszkaniec: Chciałbym po prostu żeby zamknięte było to miejsce, żeby te samochody tutaj nie wjeżdżały, dzieci mogły sobie bezpiecznie biegać, żeby nikomu nic się nie stało

Janusz Grobelka, dyr OSiR-u: Wszystko jest tak jakby była impreza masowa, jednakże nie jest to impreza masowa, ze względów formalnych.

Względem formalnym może być w tym przypadku konieczność zapewnienia bezpieczeństwa dla imprezy masowej. Choć jeden jego aspekt zachowany będzie na pewno.

Podinzpektor Jerzy Kryczka, policja: Bezpieczeństwo sanitarne, chodzi tutaj o co najmniej parę przenośnych toalet, albo dostęp do ubikacji, tutaj na Skałce mamy szalet murowany, a więc problem odpada.

Odpada też wiele innych problemów, bo impreza choć kwalifikuje się na masową, to nią nie jest. Wątek rekreacji, pozwala ominąć restrykcyjne przepisy.

Stosując restrykcyjne przepisy powinno się zrobić dwugodzinną przerwę, wyrzucić wszystkich z terenu, oczyścić ten teren i dopiero wpuszczać na Kate Ryan, co jest ze względów technicznych nie do zrobienia. Do zrobienia, ze względów technicznych, jest za to pokaz pirotechniczny.

Roman Penkała, rzecznik UM Świętochłowice: Większość imprez takich plenerowych zawsze kończyło się pokazami sztucznych ognii i nikt w tym zakresie nie miał o to pretensji, jeżeli to jest zabezpieczone i zrobione zgodnie z przepisami.

A kto pod kim przepisy uchwala ten sam w nie wpada. W związku z koniecznością podjęcia działań mających na celu ochronę życia i zdrowia mieszkańców oraz zapewnienie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie miasta Świętochłowice Rada Miejska uchwaliła całkowity zakaz używania wyrobów pirotechnicznych hukowych, z wyjątkiem dni 24, 25, 31 grudnia i 1 stycznia.

Ireneusz Żywica, strażak: Wszelkiego rodzaju niedopalone  kawałki sztucznych ognii spadają bezpośrednio do wody,więc nie ma żadnego zagrożenia, w razie czego straż dysponuje odpowiednimi środkami żeby coś takiego zgasić .

Trudno zgasić zapał Świętochłowiczan, dla których takie dni to możliwość odprężenia i zapomnienia od...masowych problemów.

dodaj komentarz
Autor:
Treść komentarza:
Przepisz kod obrazka:
0 komentarzy
Ten artykuł nie zawiera jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy!